Harmonogram

Online registrácia
1.4. – 30.4.

Prvé online kolo
17.4. – 30.4.

Druhé online kolo
1.5 – 14.5.

Tretie online kolo
15.5. – 28.5.

Finálové kolo
15.6. – 18.6.

Príbeh začína

Malý chlapec cestuje vesmírom. Donedávna žil sám na svojej plánetke. Jediným spoločníkom mu tam boli nádherné východy slnka, 3 sopky, ktoré každý deň vymetal a baobaby, ktoré sa tam nesmeli zakoreniť. Raz mu na planétke začala rásť rastlina, ktorá baobabom nebola. Bola to ruža. Poctivo sa o ňu staral. Chránil ju pred vetrom a každý večer ju prikrýval skleneným zvonom, aby sa jej v noci nič nestalo a zároveň čakal, kedy rozkvitne. Čo sa stalo ďalej, hádam, viete. Ruža, na ktorú chlapec tak dlho čakal, bola pyšná a začala byť natoľko neznesiteľná, až sa rozhodol z planéty odísť. A teraz cestuje hľadajúc čaro priateľstva a svojej útulnej planéty. Stalo sa to už aj vám? Potrebovala by aj vaša družina na chvíľu zmeniť prostredie svojej planéty – klubovne, aby tak mohla načerpať čosi nové? Čo tak sa pridať k malému chlapcovi a nechať sa prekvapiť, čo to ešte môže priniesť?

Ste pripravení vydať na cestu, tam, kde končí prah vašej klubovne a PRÍBEH ZAČÍNA?

Pravidlá Družiny roka 2023

počet členov: 5 - 7

vek účastníkov: 11 - 15 rokov

každý prihlásený člen musí byť členom Slovenského skautingu

súťažiace družiny sú reálne fungujúce družiny

Presné pravidlá nájdete TU. Staňte sa legendou a vyhrajte titul Družina roka 2023. Registrujte sa ešte dnes!

Ako prebieha súťaž Družina roka

Kroky, ktoré vás dovedú k cieľu:

registrácia - ak sa družina rozhodne zapojiť do súťaže, musí sa registrovať. Registrácia začína 1. apríla a bude prebiehať do 30. apríla (aj počas 1. online kola).

kontrola členstva registrovaných družín v Slovenskom skautingu a splnenie podmienok registrácie (vek, počet členov družiny).

obdržanie prihlasovacieho kódu na kontaktný email – ak sú splnené všetky podmienky registrácie

prihlásenie na stránku pomocou prihlasovacieho kódu

vytvorenie profilu družiny na stránke a pridanie družinovej fotky

V prípade, že nespĺňate kritéria registrácie, alebo nie ste registrovanými členmi, budeme vás kontaktovať prostredníctvom mailu.

Súťažné kolá

Internetové kolá sú 3. Každé kolo obsahuje 10 otázok. Na každé kolo máte 2 týždne. Okrem toho na začiatku prvého kola dostanete špeciálny To do list, ktorý môžete plniť až do konca 3. kola. Body za To do list Vám budú pripísané na konci každého súťažného kola.

Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky/fotiek vo formáte PDF, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy.

Skopírované odpovede z internetu neberieme za právoplatnú odpoveď.

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke Družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom už nebude akceptovaný. Na stránke Družiny roka nájdete harmonogram jednotlivých kôl.

Po každom kole bude aktualizovaný rebríček súťažiacich družín.

Netreba sa vzdávať

Roky skúseností a štatistiky potvrdia, že veľa naoko neúspešných družín sa vzdá na začiatku. Počiatočný neúspech, či zaváhanie by malo byť práve naopak štartérom k ešte lepšiemu výkonu. Šance sú stále a všetko je až do konca otvorené. Rovnako aj vo finále, kde sú rozdiely veľakrát také tesné, že sa rozhoduje v posledných disciplínach.